• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Zo života
Na oslavy málo dôvodov PDF Print E-mail
Written by Miro Haviar   

Od ZOH v Pjongčangu už uplynul takmer mesiac a sú známe aj niektoré hodnotenia slovenskej účasti na tomto významnom podujatí. Nezaškodí však ani pohľad optikou štatistiky, ktorá presnejšie osvetlí naše postavenie v zimných športoch. Výsledky boli na prvý pohľad výborné vďaka trom medailám, medzi ktorými bola jedna aj zlatá.

Read more...
 
Môj pobyt v nemocnici PDF Print E-mail
Written by Miro Haviar   

Pred časom som týždeň ležal na chirurgickom oddelení jednej bratislavskej nemocnice s pomerne ťažkou diagnózou. Lekári operovali a snažili sa, sestry behali po oddelení, vyliečili ma, na ošetrenie sa vôbec nemôžem sťažovať.

Read more...
 
Sú elektro autá naozaj ekologické? PDF Print E-mail
Written by Miro Haviar   

Elektrinou poháňané autá patria medzi hity súčasnosti. Veľa sa o nich píše, ich predaj stúpa a všeobecne sa tvrdí, že ide o pohon budúcnosti. Keďže sú stále drahšie ako automobily klasické, aj keď zoberieme do úvahy ich nízke prevádzkové náklady, hlavnou motiváciou ich nákupu je ekológia. Dokonca aj uznávaní ekológovia, ako napr. na Slovensku Juraj Mesík, ich pokladajú za technológiu budúcnosti.

Read more...
 
ME v zjazde 2017 Skopje PDF Print E-mail
Written by Miro Haviar   

ME v zjazde na divokej vode


v dňoch 11. - 14. mája som sa ako zástupca ECA zúčastnil Majstrovstiev Európy v zjazde na divokej vode. Preteky to boli pekné, prebehli bez akýchkoľvek problémov v macedónskom Skopje. 

Read more...
 
Kam kráčas, slovenský šport? PDF Print E-mail
Written by Miro Haviar   

V porovnaní s érou socializmu sme najviac zaostali v kvalite telesnej výchovy na školách


Kam kráčaš slovenský šport?


Nad stavom slovenského športu lamentujeme, odkedy sa verejne lamentovať dá, teda zhruba od roku 1990. Odvtedy prešiel šport na Slovensku viacerými zmenami, hneď na úvod však musím konštatovať, že ani jedna nebola systémová.

 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 1 of 3